Home > Listeler > Yılbaşında İzlemelik 10 Film Listesi

Yılbaşında İzlemelik 10 Film Listesi

1- How the Grinch Stole Christmas (2000)

Grinch, Noel’i çalmak için göreve çıkan, ancak genç bir kızın cömert tatil ruhuyla kalbini değiştiren alaycı bir huysuzun hikayesini anlatıyor.

Tokyo Godfathers 2003

2- Tokyo Godfathers (2003)

Tokyo sokaklarında yaşamakta olan üç evsiz -evden kaçan lise öğrencisi Miyuki, transseksüel Hana ve orta yaşlı alkolik Gin- bir Noel Arifesi’nde çöplerin içinde bir bebek bulurlar. Hep anne olma hayali kurmuş olan Hana, bebeği o gecelik yanlarında tutmak için diğer ikisini ikna eder.

Its a Wonderful Life

3- It’s a Wonderful Life (1946)

İş adamı George Bailey intiharın eşiğine gelmiştir ve köprünün kenarında sallanmaktadır. Tam o sırada Clarence adlı ‘koruyucu melek’ belirir ve George’u intihar düşüncesinden vazgeçirmek için George’a küçük bir oyun oynamaya karar verir.

Scrooged

4- Scrooged (1988)

Varyemez, ters, egoist bir adam olan Frank Cross bir yılbaşı gecesi zaman içinde acayip bir yolculuğa çıkar. Gece bitmeden ziyaretçileri arasında geçmişten New Yorklu manyak bir taksi şoförü, günümüzden çenesi düşük bir peri ve son olarak da gelecekten yedi ayaklı, başsız bir haberci yer alacaktır.

Blackadders Christmas Carol

5- Blackadder’s Christmas Carol (1988)

Ebenezer Blackadder, atalarının ve torunlarının vizyonlarını gördükten sonra zalim ve esprili bir cimriye dönüşür.

Black Christmas

6- Black Christmas (1974)

Film, akli dengesi yerinde olmayan bir seri katilin noel tatili sırasında kız öğrencilerin bulunduğu öğrenci yurdunu hedef alması sonucu öğrencilerle arasında geçen mücadeleyi temel alıyor.

Small Soldiers

7- Small Soldiers (1998)

Babası bir oyuncak dükkanının sahibi olan Alan Abernathy isimli çocuk, bir gün babasının dükkanındaki asker oyuncaklarla oynamaya başlar. Birbirlerinin rakibi olan iki ordu askerlerini karşı karşıya getiren çocuk, oyuncakların birdenbire canlanmasıyla birlikte gerçek bir savaşın ortasında kalır.

The Shop Around the Corner

8- The Shop Around the Corner (1940)

‘Matuschek’s’ isimli hediye dükkanında çalışan Alfred Kralik, hiç tanışmadığı, görmediği, ismini bile bilmediği bir kadına delicesine aşıktır. Sadece mektuplaşarak ilerlettikleri bu ilişki, artık vazgeçilmez bir bağa dönüşmüştür. Fakat dükkanda yeni işe başlayan Klara Novak’la karşılaştıklarında, aralarında farklı bir elektriklenme yaşanır. Yoksa Klara, yüzünü o hiç görmediği, sesini bile duymadığı, mektupların diğer ucundaki kadın mıdır?

Le Pere Noel Est Une Ordure

9- Le Père Noël Est Une Ordure (1982)

Noel arifesi gecesi bir intihar hattı için çalışan iki sinir hastası, hamile bir kadın, tacizci erkek arkadaşı ve bir travestinin ofislerini ziyaret etmesiyle bir felakete yakalanırlar.

Die Hard

10- Die Hard (1988)

Noel gecesi New York polis departmanı dedektifi John McClane günden güne uzaklaştığı karısı Holly’le arasını düzeltmek ve tekrar barışmak için Los Angeles’a gelir. Holly şirketinin yılbaşı partisi için Nakatomi Plaza’dadır ve McClane bu binaya doğru yola çıkar. McClane plazaya vardığında kıyafetlerini değiştirmek için bir odaya girer. Bu esnada bir grup Alman terörist binayı kuşatarakk içindeki insanları rehin alır. Ellerinden kurtulabilen tek kişii McClane’dir. Şimdi McClane’e düşen görev içerisinde eşinin de bulunduğu bu kalabalığı kurtarmak olacaktır.