Home > Haberler > Usta Oyuncu Jane Fonda Kansere Yakalandığını Duyurdu

Usta Oyuncu Jane Fonda Kansere Yakalandığını Duyurdu

Jane Fonda, kendisine Hodgkin dışı Lenfoma teşhisi konulduğunu ve kemoterapi tedavilerine başladığını Instagram’dan hayranlarına duyurdu.

84 yaşındaki usta oyuncu Jane Fonda, Instagram hesabından hayranlarına lenfoma olduğunu söyledi ve bunun tedavi edilebilir bir kanser olduğunu belirtti.

Fonda, “6 ay boyunca kemoterapi göreceğini” belirterek, “Tedavileri oldukça iyi idare ediyorum ve inanın bana, bunların hiçbirinin iklim aktivizmime müdahale etmesine izin vermeyeceğim” dedi.

Jane Fonda Aralık’ta 85 yaşına girecek. İki kez Oscar kazanan oyuncu, yakın zamanda tamamladığı Netflix dizisi “Grace and Frankie” ve siyasi ve iklim değişikliği alanlarındaki devam eden aktivizmi ile son yıllarda kariyerini başarılı bir şekilde sürdürmekteydi. Fonda, kanserin aktivizm çalışmasına müdahale etmesine izin vermeyeceğine söz verdi.

“Ayrıcalıklı olmam can sıkıcı”

Ülkedeki sağlık hizmetlerinin durumuna da dikkati çeken Fonda, sağlık sigortası olduğuna ve en iyi doktorlarla tedavilere erişebildiği için şanslı olduğunu ancak bu durumda ayrıcalıklı olmasının can sıkıcı olduğunu söyledi.

ABD’de birçok ailenin kanserle mücadele etmek zorunda kaldığını ancak herkesin kaliteli sağlık hizmetlerine erişemediğini belirten Fonda, kendisinin kaliteli sağlık hizmeti aldığını ve bunun doğru olmadığını vurguladı.