Home > Haberler > Sofia Coppola’dan Elvis Presley Filmi Geliyor

Sofia Coppola’dan Elvis Presley Filmi Geliyor

Sofia Coppola’dan Elvis Presley Filmi Geliyor

Austin Butler’lı ve Tom Hanks’li bir Baz Luhrmann filmi olan son Elvis Presley filmi “Elvis (2022)”in ardından yeni bir Elvis Presley hikayesi geliyor hem de sinemaseverleri çok heyecanlandıran isimlerden.

Elvis Presley’nin eski eşi Priscilla Beaulieu’nin 1985 tarihli “Elvis and Me” isimli biyografi-anı türündeki kitabı, ünlü yönetmen Sofia Coppola tarafından beyaz perdeye aktarılıyor.

Variety’nin yazdığı habere göre, Coppola’nın yazıp yöneteceği filmin adı “Priscilla” olacak. Filmin oyuncu kadrosunda ise Cailee Spaeny ile Elvis rolünde ise “Euphoria” dizisindeki performansıyla akıllara kazınan Jacob Elordi yer alacak.

Elordi’nin 2020 yılındaki Halloween partisine Elvis Presley kostümü giyerek gitmesi de Presley rolü için fiziksel benzerlik açısından doğru kişi olduğunu kanıtlar nitelikte. Magazinsel bir bilgi olarak da bu fotoğraftaki Priscilla kostümlü kişinin Elordi’nin o zamanki sevgilisi Kaia Gerber olduğunu ve Gerber’in şu an da haberin başında bahsettiğimiz “Elvis (2022)” filmindeki Elvis Presley rolünü canlandıran Austin Butler ile sevgili olduğunu belirtmeden geçmek istemedik.

A24 tarafından üstlenilecek filmin çekimleri bu sonbaharda Toronto’da başlayacak. Bu film, “The Bling Ring (2013)” ve “On the Rocks (2020)” filmleriyle beraber Sofia Coppola ile A24 arasındaki iş birliği içindeki üçüncü film olacak. Coppola ve A24 aynı zamanda Apple-A24 ortak yapımı olan “The Custom of the Country” adlı dizide de beraber çalışmışlardı.

Haber: Azra Aliefendioğlu