Home > Haberler > Michael Jackson’ın Hayatı Film Olacak

Michael Jackson’ın Hayatı Film Olacak

Michael Jackson’ın yaşam öyküsünü anlatacak olan biyografi filmi “Michael” filminin yönetmenliğini Antoine Fuqua üstlenecek.

Çekimlerine 2023 senesinde başlanacak olan Michael filminin senaryosunu, “Skyfall” filmini de yazmış olan John Logan kaleme alacak. Filmin dağıtımını ise Lionsgate üstlenecek.

“Michael“ın, izleyicilere Pop’un Kralı olan Grammy ödüllü şarkıcının daha önce hiç anlatılmamış ve derinlemesine tasvirini sunduğu söyleniyor.

Lionsgate Motion Picture Group başkanı Joe Drake filmin yönetmeni hakkında, “Onun vizyoner hikaye anlatma becerileri ve sanatına olan bağlılığı, Michael’ı unutulmaz bir film yapacak” açıklamasında bulundu.

Yönetmen Fuqua, “Kariyerimin ilk filmleri müzik videolarıydı ve ben hala film ve müziği birleştirmenin kim olduğumun derin bir parçası olduğunu hissediyorum. Benim için Michael Jackson’ın gücüne, karizmasına ve katıksız müzik dehasına sahip hiçbir sanatçı yok. MTV’de yoğun rotasyonda oynayan ilk siyah sanatçının çalışmalarını izleyerek müzik videoları yapmak için etkilendim. Müziği ve bu görüntüleri benim dünya görüşümün bir parçası. Onun hikayesini ekranda müziğinin yanında anlatma şansı benim için karşı konulmazdı.” açıklamasında bulundu.