Home > Haberler > Lars von Trier Dizisi The Kingdom Exodus İzleyiciyle Buluşuyor

Lars von Trier Dizisi The Kingdom Exodus İzleyiciyle Buluşuyor

Lars von Trier’in yönetmenliğini yaptığı, orijinal adı Riget olan The Kingdom dizisi, The Kingdom Exodus (Krallık Çıkış) adındaki üçüncü sezonuyla izleyiciyle buluşuyor. Dizi, Danimarka’nın en teknolojik hastanesinde yaşanan açıklanamayacak olayları konu ediniyor.

Final sezonu beş bölümden oluşacak ve bölümler haftalık olarak ekranlara gelecek. İlk kez bir dizinin yayınını üstlenen MUBI, 25 yıl aradan sonra gelecek olan üçüncü sezonun öncesinde, 1994 ve 1997 yıllarında yayınlanan dörder bölümlük ilk iki sezonun restore edilmiş hâllerini de ekranlarına taşıyacak.

Lars von Trier’in orijinal seride olduğu gibi Niels Vørsel ile beraber yazdığı üçüncü sezon; orijinal dizi The Kingdom’dan etkilenen ve hastaneyi kurtarmak için dizinin çözülmemiş sorularına umutsuzca cevap arayan Karen adlı bir uyurgezerin öyküsünü konu ediniyor.

Üçüncü sezon Kuzey Amerika, İngiltere, İrlanda, Latin Amerika, Türkiye ve Hindistan’daki yayın ve dağıtım hakları MUBI tarafından satın alındı. 31 Ağustos’ta Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan dizi, 27 Kasım’da MUBI’de izleyiciyle buluşacak. The Kingdom, MUBI’nin yayınladığı ilk dizi olacak.

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir
Evlilikte Eşitliği Vahşice Göstermek: Antichrist
Lars von Trier ve Sineması Üzerine