Home > Haberler > ‘Köpekle Kurt Arasında’ Moskova Film Festivali’nde!

‘Köpekle Kurt Arasında’ Moskova Film Festivali’nde!

Bu yıl 46.’sı düzenlenen Moskova Uluslararası Film Festivali’nin ana yarışmasında Türkiyeyi Murat Düzgünoğlunun yazıp yönettiği “Köpekle Kurt Arasında” filmi temsil ediyor.

19-26 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde Almanya, Meksika, Romanya, İran ve Rusya gibi birçok ülkeden film yer alıyor.

Başrolünü Mücahit Koçak’ın üstlendiği filmin diğer rollerini Ali Seçkiner Alıcı, Eylül Soğukçay, Can Seçki ve Bülent Düzgünoğlu paylaşıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle çekilen, yapım süresi üç yıla yakın süren filmin çekimleri İstanbul ve Bitliste gerçekleşti. Dünya prömiyerini 46. Moskova Film festivalinde yapacak olan Köpekle Kurt Arasında”nın yurt içi ve yurt dışı festival yolculuğunun ardından sonbaharda vizyona girmesi bekleniyor.

Konusu: İşinden kovulan Orhan, yakın dostu İzzet’in de emekli olup köyüne döneceğini öğrenir ve hayal kırıklığına uğrar. Bu arada eski nişanlısı Aslı’yla yakınlaşır. Fakat Orhan gittikçe hayata yabancılaşmakta, gördüğü hayallerle gerçek hayat arasındaki çizgi yok olmaktadır.

 

Festival resmi web adresi: http://moscowfilmfestival.ru/miff46/eng/programs/?id=4525

Fragman link: https://vimeo.com/799008547