Home > Haberler > Jon Hamm, ‘Confess, Fletch’ Filmi İçin Maaşının %60’ından Vazgeçti

Jon Hamm, ‘Confess, Fletch’ Filmi İçin Maaşının %60’ından Vazgeçti

Confess, Fletch filminin yönetmeni Greg Mottola, oyuncu Jon Hamm’ın ‘Confess, Fletch’ filmi için maaşının %60’ından vazgeçtiğini açıkladı.

Mottola’nın yaptığı açıklamaya göre, Miramax yöneticisi Bill Block’un film için ayırabildiği para sadece 27 günlük çekimleri kapsıyordu. Mottola ve Hamm, çekimi 30 güne çıkarmak için ekstra fon bulmaya gittiklerinde, tüm finansörler tarafından reddedildiler.

Mottola, kapısını çaldıkları herkesin ‘Bu tür bir komedinin bu çağda işe yaradığını düşünmediğini’ ve bu yüzden de filme destek olmadıklarını söyledi. Kendisinin de Jon Hamm gibi maaşının bir kısmından feragat ettiğini ancak Hamm’ın ettiği miktar kadar olmadığını da sözlerine ekledi.

Mottola, “Maaşımın bir kısmını geri verdim. Jon kadar değil çünkü o benden daha zengin ve benim üç çocuğum var. Maaş indirimi sayesinde üç günlük çekim daha yapabildik. Boston’da 30 güne, Roma’da bir güne çıkardık. Biz de siktir et, deliyiz, aptalız dedik. Bu filmi yapacağız. Sonra Miramax bizi yaratıcı bir şekilde gerçekten destekledi. Kadroya almak istediğimiz insanlar için bizimle savaşmadılar.”

“Confess, Fletch”, Gregory Mcdonald’ın 1976’da aynı adlı romanından uyarlanan bir suç komedisidir. Karakter daha önce 1980’lerde Chevy Chase’in başrol oynadığı iki komediye, “Fletch” ve “Fletch Lives”a ilham verdi.