Home > Haberler > Guy Ritchie’nin Türkiye’de Çektiği “Operation Fortune” Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Guy Ritchie’nin Türkiye’de Çektiği “Operation Fortune” Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Jason Statham’ın başrolünde yer aldığı, Guy Ritchie’nin yönettiği aksiyon-gerilim filmi “Operation Fortune: Ruse de Guerre (Servet Operasyonu)” adlı filmin vizyon tarihi belli oldu. Daha önce vizyon tarihi ertelenen film, 13 Ocak 2023 tarihinde sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin yapımcısı STX Entertainment’in yaşadığı mali kriz nedeniyle filmin Amerika’da dağıtımının yapılamayacağı ve direkt olarak dijital bir platforma satılacağı ortaya çıkmıştı. Ancak filmin hangi platformda yer alacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Çekimlerin büyük bir kısmı Antalya’da gerçekleştirilen “Operation Fortune: Ruse de Guerre”, dünya için büyük tehdit oluşturan yeni bir ölümcül silah teknolojisinin ticarileştirilmesini önlemek amacıyla, uluslararası bir istihbarat ittifakı olan “Five Eyes” tarafından işe alınan MI6 ajanı Orson Fortune’u merkezine alıyor. CIA teknoloji uzmanı Sarah Fidel ile birlikte çalışmak zorunda bırakılan Fortune, zengin bir silah tüccarının izini sürmeye çalışırken dünyayı dolaşmak zorunda kalıyor.

Ritchie ile beşinci kez birlikte çalışan Jason Statham, Orson Fortune karakterini canlandırıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Hugh Grant, Cary Elwes, Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Max Beesley, Eugenia Kuzmina, Lourdes Faberes, Peter Ferdinando ve Kaan Urgancıoğlu yer alıyor.