Home > Haberler > Dizi ve Sinema Sektöründen “Deprem” İçin Seferberlik

Dizi ve Sinema Sektöründen “Deprem” İçin Seferberlik

Birçok yapım şirketi setleri durdurdu; ışık, jeneratör ve karavanlar deprem bölgesine gönderiliyor.

6 Şubat’ta yaşadığımız deprem faciasından sonra oluşan seferberliğe sinema ve dizi sektörü de katıldı. Sinema TV Sendikası, setlerin durdurulması ve çekimlerde kullanılan karavan, tuvalet karavanı, ışık ve jeneratörlerin deprem bölgesine gönderilmesi çağrısında bulundu.

Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği’nin (TESİYAP) sosyal medya hesaplarından şu ifadeler paylaşıldı: “Ülkemizi yasa boğan elim deprem felaketi sonrası Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları olarak üyemiz yapım şirketleri arasında maddi ve ayni yardımlar toplanmasını ve bu yardımların AFAD ve AHBAP koordinasyonunda depremzedelere en kısa sürede ulaştırılmasını sağlayacağız.”

Ay Yapım, Gold Yapım, Medyapım ve MF Yapım bu mesajı sosyal medya hesaplarından paylaşarak yardım çağrısına destek verdiklerini belirttiler.

Aynı zamanda TESİYAP’ın başkanı olan Timur Savcı ve Burak Sağyaşar tarafından kurulan TIMS&B Productions’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, mevcut yardım tırları yolda kaldığı için karavan ve jeneratörlerin deprem bölgesine gitmesi için AFAD’dan gelecek talimatların beklendiği ancak ilk etapta maddi yardım yapıldığı duyuruldu.