Home > Haberler > Call Me By Your Name’in Devam Filmi mi Geliyor?

Call Me By Your Name’in Devam Filmi mi Geliyor?

2017 yılında çıkan ve gönüllerde taht kuran “Call Me By Your Name”, Andre Aciman imzalı iki kitaptan oluşan bir seri olduğu için çıktığı ilk andan itibaren devam filmi gelecek mi diye sorular sormaya başlatmıştı izleyicilerin kafasında. Ama film, üstünde adeta kara bulutlar geziyormuş gibi türlü talihsizliklerden bir türlü kurtulamadı. Yapılması planlanan ve hatta birkaç kez haberleri bile sızan bahsi geçen devam filmi, Corona salgını nedeniyle başta rafa kaldırıldı. Daha sonra da herkesi şok eden bir haberle sarstı sinemaseverleri: Filmimizin diğer başrolü Oliver’ı canlandıran Armie Hammer’ın yamyamlıkla ve tacizle suçlanması.

Bu şok edici haberle beraber Call Me By Your Name için bir devam filminin, artık pek de mümkün olmayacağına kanaat getirmişti bir çoğumuz. Ama Luca Guadagnino’nun son açıklamaları bu düşüncemizi değiştireceğe benziyor.

Son filminde Timothee Chalamet ile tekrar çalışan Luca Guadagnino, 79. Venedik Film Festivali’nde prömiyerini yapan “Bones and All” filmiyle sık sık gündeme gelmekte şu sıralar. Ayrıca “Bones and All”un konusunun bir yamyamlık hikayesine değinmesinin de yaşanılanları çok manidar kıldığını söylemeden de geçemeyeceğiz.

Guadagnino’nun IndieWire’da yapılan haberine göre, ünlü yönetmenin hala Timothee Chalamet ile beraber bir Call Me By Your Name devam filmi çekmek istediği belirtiliyor.

Telluride Film Festivali’nde verdiği röportajda, “Amerikan konseptinde bir devam filmi” diyor Guadagnino. “Bu Elio’nun bir kaydı gibi, genç bir çocuktan bir adama dönüşen birinin kaydı gibi. Bu yapmak istediğim bir şey.” diye de ekliyor.

Bu açıklamaların eyleme dönüşüp dönüşmeyeceğine hep birlikte tanıklık edeceğiz. Umarım haberimiz hoşunuza gitmiştir. Filmlerde görüşmek üzere…

Haber: Azra Aliefendioğlu