Home > Haberler > 22 Mart’ta vizyona girecek Eflâtun filminin galası yapıldı

22 Mart’ta vizyona girecek Eflâtun filminin galası yapıldı

Başrollerini Kerem Bürsin ve İrem Helvacıoğlu’nun paylaştığı Eflâtun’un galası Biletinial Torun Center Sinemaları’nda yapıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı galada görme ve işitme engelli konuklarda filmi izleme şansı buldu. Filmin galasında hem işaret dili (direkt perdede sağ alt köşede yer alacak şekilde görüntü) hem de betimleme (Turkcell Hayal Ortağım uygulaması ile sadece görme engellilerin dinleyeceği şekilde) yapıldı. Filmin vizyon gösterimlerinde de sesli betimleme özelliği kullanılmaya devam edilecek. Böylece görme engelliler normal sinema salonlarında filmi izleyebilecekler.

Filmin vizyona girmesinden çok memnun olduğunu söyleyen Karakuş, izleyicilerin Kerem Bürsin ve İrem helvacıoğlu’nu bir sanat filminde, muhteşem performanslarıyla izleme şansı bulacaklarını ifade etti.
Karakuş ayrıca, filmin dokunma hissinden duyma hissine, görme duygusundan hissetme duygusuna kadar hepsinin bir amaca hizmet etmesini istediğini, filmin de bu duyguların peşinden koşma istediğiyle başladığını belirtti.

Yönetmen Cüneyt Karakuş’un ödüllü filmi Eflâtun seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Görme engelli bir kadın ile sesine âşık olduğu adamın hikayesini konu alan ve başrollerini Kerem Bürsin ile İrem Helvacıoğlu’nun paylaştığı film, 22 Mart tarihinde seyirciyle buluşacak. Filmde Kerem Bürsin ve İrem Helvacıoğlu’na Melisa Akman, Nazan Diper, Yıldız Kültür, Erman Okay, Haydar Köyel, Nagihan Gürkan, Semiha Bezek gibi birbirinden değerli oyuncular eşlik ediyor.

Film Hakkında

Eflâtun, beş yaşındayken görme yetisini kaybeder. Gerçek ile hayalin birleştiği noktada bir yaşam kuran Eflâtun, babasından kalma saat tamircisinde çalışır. Yağmurlu bir günde kendisine sarı bir şemsiye emanet edip giden bir adamın sesine âşık olur.