Home > Haberler > 10. Engelsiz Filmler Festivali’nin Ankara ve Çevrimiçi Gösterimleri Başladı

10. Engelsiz Filmler Festivali’nin Ankara ve Çevrimiçi Gösterimleri Başladı

Türkiye’nin ilk ve tek erişebilir film festivali, fiziksel gösterimlerinin ikinci durağı olan Ankara’da ve çevrim içi olarak tüm Türkiye’de sinemaseverlerle buluşuyor.

Bu yıl 10’uncu kez gerçekleşen Engelsiz Filmler Festivali, ilk durağı Eskişehir’in ardından 17-23 Ekim tarihleri arasında fiziksel gösterimlerle Ankara’da Büyülü Fener Kızılay Sineması’nda ve çevrimiçi olarak eff2022.muvi.com adresinden tüm Türkiye’den sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Dünya ve Türkiye sinemasından 39 filmi erişilebilir olarak seyircisiyle buluşturan Engelsiz Filmler Festival’nin Ankara ve çevrim içi programında Ulusal Uzun Film Yarışması, Kısa Film Yarışması, Çocuklar İçin, Oditoryum, Kaleydoskop ve Onlar seçkileri yer alıyor. Programda yer alan Ulusal Uzun Film Yarışması ve Kısa Film Yarışması’nda yarışan filmlerin ekipleriyle birlikte gerçekleşen söyleşiler de festivalin YouTube kanalı üzerinden takip edilebilecek.

22 Ekim Cumartesi Akşamı Ödüller Sahiplerini Bulacak

Festival programında yer alan Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yarışacak filmler, jüri üyelerinin belirleyeceği En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleri ile seyircilerin belirleyeceği Seyirci Özel Ödülü‘nü almaya hak kazanacak.

Bu yıl para ödülünün de dahil edildiği Kısa Yarışma’da ise jüri üyelerinin belirleyeceği En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo’ya 500 Dolar, En İyi Film’e ise 1000 Dolar ödül verilirken; izleyiciler de verdikleri oylarla Seyirci Özel Ödülü’nü belirleyecek.

Ulusal Uzun Film Yarışması ve Kısa Yarışma’da ödül alan isimler 22 Ekim Cumartesi akşamı festivalin YouTube kanalında yayınlanacak video ile açıklanacak.

Festivalde Yer Alan Tüm Filmler Bu Yıl da Erişilebilir ve Ücretsiz

Engelsiz Filmler Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm gösterimlerini ücretsiz olarak sinemaseverlere sunuyor. Engelsiz Filmler Festivali’nde film gösterimlerinin yanı sıra programda yer alan film ekipleri ile yapılan söyleşiler de festivalin YouTube kanalı üzerinden erişilebilir olarak izlenebiliyor.

Programında yer verdiği tüm filmleri sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı ile sinemaseverlerle buluşturan Engelsiz Filmler Festivali, yan etkinliklerini de erişilebilir olarak gerçekleştiriyor.

Festival hakkında ayrıntılı bilgi için www.engelsizfestival.com adresi ziyaret edilebilir.